Clicky

Čo nám prinesie revízia normy ISO 9001:2015?

A je to tu, už opäť revízia!

Ešte sme nestihli vo firme zaviesť do systémov manažérstva všetko čo máte naplánované a už od nás chce niekto zmeny! Poviete si mnohí z Vás pri zistení, že sa naozaj niečo chystá. Je to normálne.

Viac ako 80 % ľudí vždy vníma zmenu skôr ako niečo negatívne, než pozitívne.

Sme ľudia a národ, ktorý skôr pozerá na veci s nedôverou a podozrením, než na niečo čo by pre nás mohlo byť výzvou a prínosom, pokiaľ tú výzvu správne využijeme.

A revízia normy ISO 9001:2015 výzvou a príležitosťou naozaj je.

Príležitosť ako “pozitívne riziko” je stále hnacím motorom firiem v súčasnom podnikateľskom prostredí.

Príležitosťou začína inovácia.

Inovácia Vašich procesov, produktov, služieb, správania sa ľudí, ich spolupráce a vzťahov vo Vašej firme. Je treba si uvedomiť, že stále platí stará známa pravda o dokonalom poznaní požiadaviek zákazníka a trhu. Nie požiadaviek získaných v mnohých prípadoch z “formálneho” ročného hodnotenia spokojnosti zákazníka.

Kto nepozná požiadavky zákazníka, nevie o príležitostiach, nemôže začať s adresnou inováciou, lebo o tom čo bude predmetom inovácie stále rozhoduje zákazník. On si kúpi Váš produkt alebo službu, on zaň zaplatí alebo aj nezaplatí. Ťažko chápať inováciou aktivitu, ak nemá vopred zabezpečený úspech na trhu.

Inovácia je Vaša strategická akcia k zvýšeniu hodnoty pre zákazníka.

A nielen pre zákazníka, ale aj pre Vás, pre Vašu firmu, Váš zisk a tržby, pre zlepšenie zdravia a stability Vašej firmy. A v konečnom dôsledku aj pre Váš osobný život a život ľudí s ktorými žijete a spolupracujete. Aj o tom je pozitívne využitá príležitosť a následná inovácia.

Takže, čo ak by sme zmenili pohľad na očakávané zmeny v systémoch nášho manažérstva firiem? Čo ak by sme ich nazvali príležitosťami a celú revíziu skôr poňali ako našu šancu začať, robiť, snažiť sa niečo zmeniť. Vždy je príležitosť. Problémy firmy nie sú o tom, že by sa o nich nevedelo. Je to skôr o tom, že ich v mnohých prípadoch nechceme vidieť.

Ak neviete kam bežať, môže sa stať, že budete bežať nesprávnym smerom.

A o tom je systém manažérstva alebo ak chcete Váš spôsob a prístup k tomu, ako riadite firmu. A odpoveď na otázku kam teda bežať, ako a podľa Vám môže dať pripravovaná revízia normy ISO 9001:2015. Nemusíte na ňu čakať. Je veľa aktivít, ktoré môžete rozbehnúť už dnes, práve teraz.

Dočítajte a jednoducho začnite…

Stiahnite si a prečítajte si náš e-book zdarma. Zadefinujte svoje “prečo”. Začnite s myšlienkovými mapami. Nájdete ich v e-booku.

Stiahnuť si o môžete prostredníctvom formulára vpravo hore.

Dajte mi vedieť ako sa Vám darí, alebo aj nedarí. S čím máte problém alebo s čím sa chcete pochváliť. Váš úspech bude motivovať aj ostatných. Budem rada.

Zdieľajte svoje myšlienky aj s ostatnými a prispejte svojím komentárom.

 

Vaša Vladka.

P.S.: Nabudúce už o konkrétnych zmenách v pripravovanej revízii normy ISO 9001:2015. Nech sa Vám darí.


Štítky: