Clicky

Čo nás čaká do roku 2052?

Čo nás čaká do roku 2052? Podľa profesora Jørgena Randersa, celkom dosť významné zmeny.

2052: Globálna predpoveď pre najbližších štyridsať rokov.

Profesor Randers prezentuje podrobné informácie o vývoji sveta v najbližších štyridsiatich rokoch a kladie zásadné otázky o prežití planéty.

Opisuje budúcnosť do 2052, ktorá sa vyznačuje:

  • pomalým ekonomickým rastom,
  • pretrvávajúcou nezamestnanosťou,
  • sociálnym trením,
  • rastúcou ekonomickou nerovnosťou,
  • stále sa zhoršujúcimi klimatickými podmienkami.

„To sa stane náhodne, nie podľa predpovedaného modelu, a po čase sa tieto veci stanú tak extrémne, až začnú byť desivé,“ hovorí Randers.

Priznáva, že je zámerne provokatívny vo svojej práci: „Dúfam, že som dostatočne arogantný a nepríjemný a provokujem spoločnosť dostatočne silno na to, aby niekto vstal a povedal no tak, to je príliš hlúpe“. To je samozrejme ambícia.“

A čo ISO?

Podľa profesora Randers, rola ISO je veľmi dôležitá a veľmi užitočná. „Skutočnosť, že existujú normy, ktoré nútia hráčov k rokovaniam – platforma pre zjednotenie sveta pod jednou strechou (a to aj za cenu dodatočných nákladov) – je úžasné,“ hovorí.

„Samotná skutočnosť, že ISO existuje a bola schopná prežiť poskytuje nádej, pretože to znamená, že naša spoločnosť vie prijímať rozhodnutia na základe rovnosti a spravodlivosti.“

Jørgen Randers je spoluautorom štúdie Medze rastu o tom, ako by sa ľudstvo malo prispôsobiť obmedzeným zdrojom Zeme. Stala najpredávanejšou environmentálnou knihou všetkých čias.

Ak sa chcete dozvedieť viac o novej knihe a Randersovej vízií do roku 2052, pozrite si toto video:

Zdroj: www.iso.org


 

Akadémia9001

Mohlo by vás ešte zaujímať:

Ako vám vieme pomôcť?

  • Vyberte si z nášho balíka služieb pre zavedenie požiadaviek revidovaných noriem a certifikáciu tu:

Štítky: